Dla Pacjenta

Centrum Rehabilitacji

Centrum Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Rawiczu zostało stworzone z myślą
o kompleksowym świadczeniu usług fizjoterapeutycznych dla mieszkańców powiatu rawickiego, jak również okolicznych powiatów.

Dzięki staraniom  Zarządu spółki od dnia 1 października 2017 roku szpital podpisał umowę
z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie fizjoterapii, co zapewnia pacjentom bezpłatny dostęp do usług .

Kontraktem objęte są świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dziennej dla dorosłych i dla dzieci z  rozwojowymi zaburzeniami psychoruchowymi, a od nowego roku także w zakresie rehabilitacji domowej.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku dziennym skierowana jest do pacjentów
z dolegliwościami ze strony układu kostno-stawowego, nerwowego, mięśniowego,
po operacjach chirurgicznych, urazach, a także dla osób mających dolegliwości w przebiegu chorób cywilizacyjnych. Kwalifikacja do zabiegów odbywa się na podstawie skierowania lekarskiego wystawionego przez lekarza POZ lub specjalistę ortopedii, chirurgii, chorób wewnętrznych, neurologii. Decyzję o podjęciu usprawniania i zlecenie zabiegów fizjoterapeutycznych podejmuje lekarz specjalista rehabilitacji ruchowej, następnie  zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów ustala indywidualny plan terapii, mający na celu przywrócenie sprawności pacjenta.

Fizjoterapia w warunkach domowych przeznaczona jest dla pacjentów, którzy nie poruszają się samodzielnie, i nie mają możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej. Osoby z takimi schorzeniami, jak stany po przebytych urazach komunikacyjnych, udarach, wylewach, rozległych operacjach mogą korzystać ze świadczeń, do 80 dni w ciągu roku kalendarzowego. Zlecenia realizowane są przez fizjoterapeutę w domu pacjenta na podstawie skierowania wydanego przez lekarza POZ, chirurga, ortopedę, neurologa, lekarza specjalisty
w rehabilitacji, neurologii, neurochirurgii, reumatologii.

Dzięki zawarciu umów z NFZ, Szpital Powiatowy w Rawiczu, jako jeden z nielicznych w Wielkopolsce, może świadczyć kompleksowy program leczenia pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu. Wpisuje się to w cel przeprowadzonej reformy w ochronie zdrowia o płynnym przejściu od leczenia szpitalnego do procesu rekonwalescencji, tak aby pacjent mógł w możliwie  jak  najkrótszym czasie wrócić do pełni sprawności.

Bardzo ważna jest umowa na wielospecjalistyczną, kompleksową rehabilitację dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym (głównie z grupy wysokiego ryzyka ciążowo-porodowego), oraz dzieci o zaburzonym rozwoju psychomotorycznym. Skierowanie na rehabilitację dzieci  z zaburzeniami wieku rozwojowego wystawia lekarz podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarz oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych - neonatologicznej, rehabilitacyjnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neurologicznej, reumatologicznej, chirurgii dziecięcej. Nasi najmłodsi pacjenci mają zapewnioną opiekę przez doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrę , która swoje umiejętności i doświadczenie zdobywała w kraju zagranicą - Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Belgii i Holandii. Zespół terapeutyczny składa się ze specjalistów fizjoterapii, neurologopedii, terapii zajęciowej, psychologii i lekarza specjalisty w rehabilitacji.

Zachęcamy Państwa  do korzystania z Centrum Rehabilitacji Szpitala Powiatowego
w Rawiczu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem