Aktualności

Konferencja MF EOG i NMF w Warszawie

25-26.11.2014

W dniach 25-26 listopada br. przedstawiciele szpitala mieli okazję wziąć udział w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia i WHO, Norweski Dyrektoriat ds. Zdrowia i Norweskie Ministerstwo Zdrowia, a poświęconej „Zdrowemu i aktywnemu starzeniu się społeczeństwa”. Konferencja, dofinansowana z grantów norweskich, zgromadziła w Warszawie licznych przedstawicieli polskiej i norweskiej nauki, administracji centralnej, ekspertów z dziedziny geriatrii, nierówności społecznych w zdrowiu, demografów, socjologów oraz wybranych beneficjentów programu PL07 i Funduszu Współpracy Dwustronnej.

W dwudniowych obradach uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, specjaliści ze środowisk akademickich, przedstawiciele ochrony zdrowia, firm branżowych oraz działacze organizacji senioralnych.

Konferencja stworzyła niepowtarzalną, interdyscyplinarną platformę wymiany wiedzy, doświadczeń, dobrych praktyk i pomysłów na temat seniorów - istotnej grupy społecznej, która w sposób dynamiczny wpływa na politykę zdrowotną, społeczną i gospodarczą krajów rozwiniętych.

Konferencja była również optymalną okazją do zaprezentowania przykładów projektów z obszaru senioralnego realizowanych przez beneficjentów Programów Operacyjnych PL07 Poprawa i lepsze dostosowanie do trendów demograficzno-epidemiologicznych oraz PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu oraz Funduszu Współpracy Dwustronnej.

         W ramach przedmiotowej konferencji zorganizowano sesję plakatową, podczas której miałam możliwość zaprezentowania założeń, celów oraz rezultatów naszego projektu. Udział w konferencji był dobrą okazją do przedstawienia projektu realizowanego przez Szpital szerokiemu gronu słuchaczy, a ponadto dał możliwość do wymiany doświadczeń z innymi beneficjentami.

W trakcie konferencji prelekcje wygłosili m.in.:

  • Sławomir Neumann – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia,
  • J.E. Karsten Klepsvik – Ambasador Norwegii w Polsce,
  • Zsuzanna Jakab – WHO Europe,
  • Steinar Barstad – Dyrektor w norweskim Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej,
  • Manfred Huber – WHO Europe,
  • Marek Krawczyk – profesor w Akademii Medycznej w Warszawie,
  • prof. dr hab. Beata Tobiasz-Adamczyk – Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński,
  • prof. dr hab. Katarzyna Wieczorowska-Tobis – Krajowy Konsultant ds. Geriatrii,
  • Vitalija Gaucaite Wittich –Szefowa działu ds. ludności Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych,
  • Wenche Frogn Sellaeg – doktor medycyny oraz polityk.

 

Zwiększenie poziomu dofinansowania

03.11.2014

Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. informuje, iż w konsekwencji odstąpienia od realizacji projektu przez jednego z beneficjentów zwiększeniu uległy środki finansowe przyznane na realizację naszego projektu pn. „Centrum Rehabilitacji, tj. przebudowa i zmiana sposobu użytkowania sali gimnastycznej na poradnię rehabilitacyjną z salą dydaktyczno-gimnastyczną”. W związku z powyższym poziom dofinansowania projektu wynosi 75,7% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu, tj. 2 766 433,00 zł.

 

Otrzymaliśmy Dofinansowanie

14.09.2014

Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. informuje, iż na posiedzeniu Komitetu ds. Wyboru Projektów, które odbyło się w dniu 3 września 2014r. nasz projekt pn. „Centrum Rehabilitacji, tj. przebudowa i zmiana sposobu użytkowania sali gimnastycznej na poradnię rehabilitacyjną z salą dydaktyczno-gimnastyczną” został rekomendowany do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego PL07 – „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych”. W wyniku powyższej rekomendacji, w dniu 16 września 2014r. Minister Zdrowia wydał decyzję, na podstawie której przyznał Szpitalowi w Rawiczu środki na dofinansowanie realizacji projektu.Wartość udzielonego dofinansowania wynosi 63,7% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu, tj. 2 327 897,00 zł.

Całkowite wydatki kwalifikowalne wynoszą: 3.654.469,00 zł.

SZPITAL RAWICZ INTERNET

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem