slider.png

W sierpniu br. roku wystartowały pierwsze szkolenia w ramach projektu pn. „Centrum Rehabilitacji, tj. przebudowa i zmiana sposobu użytkowania sali gimnastycznej na poradnię rehabilitacyjną z salą dydaktyczno-gimnastyczną”.

Szkolenia skierowane są do różnych grup odbiorców, m.in. do personelu medycznego szpitala, opiekunów DPS, słuchaczy WSCKZiU, pacjentów oraz rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów oraz terapeutów zajęciowych, uczniów rawickich szkół.

Do tej pory odbyło się szkolenie z form organizacji czasu wolnego dla osób wieku starszego. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Panią Urszulę Zelek i skierowane było do podopiecznych Dziennego Domu Pomocy. Szkolenie miało formę wykładu połączonego z zajęciami aktywizującymi. Celem szkolenia było przede wszystkim zaprezentowanie form spędzania czasu wolnego z uwzględnieniem promocji zdrowia, ukierunkowanie na możliwości organizacji czasu wolnego oraz udoskonalenie własnego warsztatu praktycznego.

Na początku września wystartował także cykl szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Do tej pory przeszkolony został personel medyczny szpitala. W najbliższym czasie odbędą się szkolenia skierowane do uczniów rawickich szkół. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy mają formę wykładu oraz ćwiczeń z wykorzystaniem fantomów do resuscytacji. Stosowany jest także pokaz z instruktażem.

W najbliższym czasie odbędą się pozostałe zaplanowane szkolenia. Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do kontaktu z biurem projektu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem